![]() |
Sci-fi Knihkupectví Valhalla internetový obchod Fantasy, sci-fi, horor, komiksy, deskové, RPG a karetní hry. To vše u nás! |
PODÍVEJTE SE NA NOVOU SEKCI - DÁRKOVÉ A SBĚRATELSKÉ PŘEDMĚTY
TRILOGIE
CYKLUS DRENAJSKÉ SÁGY
Kniha první
LEGENDA
Chronologicky sedmá kniha série Drenajská sága.
Druss, vládce sekery, byl námětem k pověstem - příběhy o mocném válečníkovi se vyprávěly po celé zemi. Ale jak příběhy s vyprávěním rostly, Druss sám stárnul. Obrátil se zády ke slávě a stáhl se do svého horského doupěte vysoko v opuštěné krajině. Tam prošedivělý starý válečník žil ve společnosti sněžných levhartů. Tam čekal na svého starého nepřítele smrt.
Daleko dole se na pochod vydala barbarská horda. Vše, co stálo mezi ní a lidem Drenaje, byla mocná pevnost se šesti hradbami, která nebyla nikdy dobyta. Ale teď ji drželi slabí, prodejní a demoralizovaní. Velká citadela byla odsouzena k zániku. Boj byl beznadějný.
Druss váhavě souhlasil, že přijde ze svého ústraní, aby tento poslední, beznadějný zápas vedl. Schází dolů ze svých hor a bojuje na život a na smrt. Ztracené případy pro něj nic neznamenají - tisíckrát bojoval v bitvách prohlašovaných předem za prohrané v řadě zemí...
Copak takový hrdina jako Druss nemůže inspirovat novou řadu pověstí...?
Kniha druhá
KRONIKY O DRUSSOVI
Chronologicky čtvrtá kniha série Drenajská sága.
Druss Veliký. Legenda. Zachránce Skelnského průsmyku. Ochránce Dros Delnochu. Nejslavnější - a nejobávanější - z drenajských hrdinů.
Ale dřív než Drussa znali všichni, býval mladým manželem, podtínal stromy místo lidí - většinou - a na uzdě ho držela jeho milovaná žena Rowena. Když ji unesou otrokáři, stává se z Drussa vraždící stroj mající jediný cíl - získat Rowenu zpět.
David Gemmell, přední britský autor hrdinské fantasy, se vítězně vrátil ke své nejznámější postavě a upředl nové příběhy plné kouzel a čar - a cti, odehrávající se v časech, kdy jen jediný muž nosil titul Veliký!
Kniha třetí
SMRTONOŠ
Chronologicky pátá kniha série Drenajská sága.
Pod krutým útlakem Gothiřanů sní nadirské kmeny o Sjednotiteli, o vyvoleném, který všechny kmeny spojí a ukončí staletí utrpení.
Ale pro jednoho muže je to víc než pouhý sen. Talisman, tajemný a záhadný nadirský válečník, přijíždí k hrobce Ošikaje Zhouby démonů hledat bájné Alchazzarovy oči, dva drahokamy s nesmírnou kouzelnou mocí, která Sjednotiteli posvítí na cestu. S ním jede překrásná Jiesaj - je mystik a mučí ji duch dávno mrtvé nadirské královny.
Ale po tajemství klenotů touží i jiní.
Garen-Cchen, sadista stojící v pozadí gothirského trůnu, věří, že kouzelné kameny ho dovedou ke slávě, a vyšle elitní oddíly gothirského vojska, aby hrobku vyplenily a zničily pár jejich obránců.
Gothiřané nemohou prohrát - dva tisíce mužů proti hrstce divochů a odpadlému drenajskému válečníkovi.
Jenomže divochy vede jeden z nejbystřejších stratégů té doby.
A odpadlík je Druss Veliký.